Reporty

Reporty ze zápasů, nejde ani tak o popis hokeje, ale spíš toho, co se dělo z hlediska fanouškovského, či jestli se staly nějáké zajímavost, ať už hokejové, nebo jiné.

40.kolo HC Škoda Plzeň : HC Sparta Praha (6:3)

Led
30

Po pátečním skvělém zápasu s Třincem jsem zvědaví, jak dopadne šlágr kola se Spartou. Po delší době se scházíme v dobrém počtu i sestavě na Masně. Všude je plno lidí a je jasné, že dnes bude plný dům. Chvíli před zápasem příjíždí vlak se Sparťany na zastávku k zimáku, ale trapné pokřikování přes těžkooděnce naštěstí nemá dlouhého trvání. Na zimáku nás čeká plný dům a nabitý kotel, což není vždy záruka dobrého fandění.

Přidal škodovák Počet komentářů 0 číst dál

39.kolo HC Škoda Plzeň : HC Oceláři Třinec (5:2) TV

Led
30

Po dvou velmi špatných výkonech venku (dostali jsem 12 gólů) první z dvojice domácích zápasů proti těžkým soupeřům. Prvním na řadě je Třinec, tedy úřadující mistr, který nás vyřadil v semifinále. Celkově se na zimáku schází skoro přes 6000 diváků. Od začátku je k vidění skvělý hokej. Hosté jdou sice už ve 3. minutě do vedení, ale my do konce první třetiny otáčíme skóre na 2:1. Díky tomu se zlepšuje i naše fandění, které je po celý zápas na dobré úrovni. Ve druhé třetině Třinec zase vyrovná, ale my jdeme opět do vedení. Celý zápas je na co koukat a my se můžeme bavit skvělý hokejem.

24.kolo HC Škoda PLzeň : HC Bílí Tygři Liberec (3:2)

Led
18

Je to už více než rok, co jsme hráli s Libercem, zní to skoro neuvěřitelně, ale kvůli debilním přesunům zápasů, je to tak. Dohrávka 24.kola tak vyšla na úterý a ještě jako bonus je zápas v TV, vážně "paráda".  Je jasné, že díky tomu se nedá čekat velká návštěva, na druhou stranu Liberec hraje momentálně skvělý hokej a tak je na co se těšit. Od začátku je k vidění pohledný hokej, kde taháme za kratší konec. Při absenci tradičních spíkrů se na chvíli ze srandy objevuje na stupínku dokonce Inkvizitor, ale fandění není tak hrozné, jak by se dalo čekat.

36.kolo HC Škoda Plzeň : Dynamo Pardubice (5:0)

Led
18

Pardubice byly vždycky soupeř, s ním zápas sliboval kvalitní hokej a i konkurenci v hledišti. Alespoň před pár lety tomu tak bylo, dnes už ani jedno neplatí. Je smutné vidět, do jakých sraček se může dostat tradiční klub. I přes mizérii, která v Pardubicích trvá několik let s nimi stále jezdí hrstka věrných, kteří dorazili do Plzně v solidním počtu, na to že hrají na chvostu tabulky. Na zimáku se schází něco málo přes 6000 diváků, kteří si užívají zápas, kde od první do poslední minuty nejsou pochybnosti o tom, kdo dnes vyhraje.

35.kolo Rytíři Kladno : HC Škoda Plzeň (1:3)

Led
18

Na druhý výjezd sezóny na Kladno rozhodně nečekám tak hojnou účast jako na ten první. Na ten první se spousta lidí chtěla podívat po letech znovu na Kladno a jako bonus nastupovat Jágr. Což je dnes dopředu jasné, že se opakovat nebude. V půl čtvrté vyrážíme v počtu 40 kousků od zimáku na Kladno. Jedeme tentokrát konečně přes Prahu a díky tomu se se vyhneme čekání z minulé výjezdu a ke kladenskému lesnímu stadion dorážíme hodinu před zápasem. Dáváme v klidu pivko a čekáme na začátek, překvapí nás, že nám pivo venku čepují metodou beerjet jako někde v NHL. :D

32.kolo HC Škoda Plzeň : BK Mladá Boleslav (3:2sn)

Led
04

Poslední zápas roku 2019 a s ním i Boleslav, tým proti kterému se nám moc nedaří. Na zápas si našlo cestu "klasických" 5800 diváků a kotel je solidně zaplněný. Od začátku se dobře fandí, čemuž pomáhá i dění na ledě. Je to přesný opak zápasu se Zlínem, jdeme do vedení, Boleslav vyrovná jdeme do vedení, Boleslav vyrovná. Po první třetině je skóre nerozhodné 2:2. Boleslav už nás v minulosti překvapila existující radikální skupinou a ještě větší je naše překvapení, když po nás chtějí grilování v počtu 10 na 10.

31.kolo HC Energie Karlovy Vary : HC Škoda Plzeň (4:3p)

Led
04

Vánoční výjezd nám letos vyšel na Vary. Lépe to asi dopadnout nemohlo. Víc jak týden dopředu máme vyprodanýsektor a plníme třetí autobus. Je jasné, že to bude "velké". Toho chceme využít a pojmout to trochu netradičně. Jedna skupina vyráží už den dopředu a obsadí místní Pupp, kde si užívá radovánek. Zbytek se dopravuje autobusy a auty v den zápasu. Už na před zápasovém srazu je jasné, že dnes nebude nouze o kvantitu ani o kvalitu. Máme naplánovaný pochod od domu Jana Bechera ve Varech až k zimáku, ale panují obavy, že nám to policie nedovolí. Proto volíme jinou trasu než jindy.

30.kolo HC Škoda Plzeň : PSG Berani Zlín (2:4)

Led
04

První zápas hned po Vánocích vychází na Zlín, tedy tým který letos do 6. kola nezískal ani bod. Od té doby se ale leccos změnilo, takže se nedá čekat jednoduchá bitva. Už po několikáté jsme vyšli Zlínu jako soupeř pro sváteční den, což je z hlediska výjezdu super a i letos berani překvapili počtem lidí v sektoru, který byl kolem 80 a fanděním po celý zápas. Škoda, že takhle nejezdí i ostatní tábory a nejen ve svátek.