1.Finále PSG Zlín : HC Škoda Plzeň (0:3)

Datum: 
9.4.2013
Čas: 
18:15
Den: 
úterý
Hostů: 
230
Cena vstupenky: 
200 Kč
Hvězda výjezdu (pedál): 
Inkvizitor
Výsledek: 
0:3

Na dvoudenní výjezd na finále do Zlína se vydáváme autobusem. V době odjezdu už stojí u zimáku pěkná fronta na lístky, která se táhne až za kasíno. Po hodině zmatků ohledně busu, vyjíždíme od papírny kolem deváté. Cesta rychle ubíhá a chvílemi se zdá, že svařák a rum asi nikdy nemůžou dojít. Někteří jedinci se cestou dostávají do zajímavé formy. Na benzíně u Brna potkáváme Radka Bejbla, k jeho štěstí ho téměř nikdo nepozná. :) Kolem třetí hodiny se jedeme ubytovat na ubytovnu Morava v Otrokovicích, tedy hned vedle místa, kde jsme spali loni a odkud na nás loni pořvávali tmaví spoluobčané. Naštěstí ubytovna prodělala rekonstrukci a tím pádem zmizeli i tito nájemnící. Horší je absence záchodu i sprchy na pokoji. Po krátkém ubytování nás autobus převáží do Zlína. Zabíráme místní hospodu, pijeme, jíme bavíme se a zpíváme. Vidět třeba Inkvizitora s bubnem, to je opravdu zážitek. Na šestou se přesunujeme na zimák, kontrola u vstupu je uplně v pohodě, stejně tak chování místní policie.

Sektor je uplně narvaný, nějákých 230 lidí, byť lístků jsme dostali jen 140.  Na začátku rozdáváme modré a bíly balónky po sektoru, ale díky šeru to moc nevyniká. Od začátku dobře fandíme, i když se nezapojují zdaleka všichni. Těžko říct na co čekají, když je nedonutí ani finále. Na ledě předvádíme jeden z nejlepších výkonů za několik sezon. Domácí naprosto k ničemu nepouštíme a v každé třetině vstřelíme branku. Zápas končí 0:3 - opravdu snový vstup do finále, ale je to stále jen první krok. Po zápase nás autobus odváží do Otrokovic, někteří však zůstávají ve Zlíně. Hospoda z loni je bohužel zavřená a tak musíme vzít zavděk nálevnou vedle. Někteří odvážlivci si objednávají pizzu z firmy Ogarova pizza. Nutno dodat, že pizza s vepřovým kolenem, párkem a podobnými kombinacemi se jen tak nevidí. Ovšem panují obavy ze zdravotní nezávadnosti dovezených pokrmů. :) Inkvizitor celou dobu nezavře hubu, z čehož mají místní štamgasti velkou radost, hlavně když začne hrát v jukeboxu Brutus. Po vyhození z hospody se přesunujeme do nonstopu a někteří nezmaři ještě dál a dál, vstříc otravě alkoholem.

Ve čtyři hodiny ráno nás na hotelu budí hrozný řev a k tomu odpálené pyro z oken. Vrátili se ti s největší výdrží, údajně přijíždí i policie, ale hledat pyro v lednici je nenapadne.

 

Galerie: