Cena vstupenky:
140 Kč
Výsledek:
1:4

Kdo by čekal na první domácí zápas play off dlouhé fronty na lístky, jako tomu bylo při loňském finále, ten by se přepočítal. Zdá se, že část lidí vytoužený titul uspokojil a už je to tolik nebere. Velká škoda, zvlášť když Martin prohlásil, že to jeho poslední play off, takže i jedna z posledních šancí vidět ho na ledě. Když k tomu připočteme to, že je zápas v televizi, schází se na stadioně na play off hodně slabá návštěva pod 5500 diváků. Ani v kotli není uplně narváno, schody se dají projít uplně v pohodě.  Na zápas nestíháme připravit žádné choreo, jediné co stojí za zmínku, je větší množství nastříhaných papírků, které letí do vzduchu při úvodním buly.

Začátek utkání je z naší strany dobrý, dobře fandíme a zapojuje se skoro celý kotel. Dokonce lidé ani nejsou liní zvedat ruce. Bohužel nám do karet nehraje vývoj utkání. V 15. minutě prohráváme už 0:2. Přesto se snažíme dál fandit, ale se začátkem zápasu se to srovnat nedá. Během přestávek se objevují na autech "oblíbené" ČT samolepky. Ve 2. třetině stále vcelku solidně fandíme, dostáváme však další branku, což nás ještě více utlumí. Ján Sýkora pak ve skrumáži sníží na 1:3. V tu chvíli se naše fandění zvedá o 100% a kotel správně bouří. Probíhají odpovídačky se zápasem, prostě jak se na play off sluší a patří.

V poslední třetině hosté přidávají uklidňující pojistku a je jasné, že o výsledku je rozhodnuto. Přesto poslední tři minuty jedeme oslavný chorál, aby jsme to hostům tolik neulehčili. Kometa zaplnila svůj sektor a pár jich bylo i mimo. Solidně fandili celý zápas, do karet jim však hrál výkon jejich hokejistů. Bylo to v této sezoně poprvé, co byl u nás zaplněný hostující sektor. Ani oni však nezopakovali svůj skvělý počet z předloňského semifinále.