49. kolo HC Škoda Plzeň : HC Bílí Tygři Liberec (3:4p)

Datum: 
22.2.2015
Čas: 
15:30
Den: 
neděle
Diváci: 
5073
Cena vstupenky: 
130 Kč
Výsledek: 
3:4p

Nedělní zápas s Libercem se dá označit jako zatím nejdůležitější v dosavadní sezoně. Konec základní části se blíží a jediný, kdo nás může připravit o jistotu předkola play off je právě Liberec. Doufáme, že tahle skutečnost přiláká na stadion velký počet lidí a podaří se nám vytvořit skvělou atmosféru. Ve 13.30 si dáváme sraz v hokejce. Tentokráte se hokejka plní jen pozvolna a není tam tolik nabito, jak tomu bylo v posledních zápasech. Při přesunu na stadion můžeme vidět fronty u pokladen, což dává naději, že by mohla být solidná návštěva. Nakonec je však návštěva spíše zklamáním a jen těsně překračuje počet 5000 diváků.

Od začátku zápasu pokračujeme v dobrém výkonu ze Zlína a v 10. minutě první třetiny vedeme 2:0 a vypadá to, že si zajistíme jistotu předkola play off. Fandění oproti minulému zápasu s Kometou je o hodně lepší, přesto má k dokonalosti daleko. Z Liberce dorazilo asi 20 fanoušků, kteří se vůbec nepokoušejí fandit a pouze řežou celý zápas vší silou do bubnů. Paradoxně od druhé branky začínají být hosté lepším týmem a my držíme vedení jen díky skvělému Machymu. Deset minut před koncem se podaří Liberci vyrovnat. Náš výkon a předváděná hra je naprostý opak pátečního výkonu ve Zlíně. Tomu začíná odpovídat i fandění, lidem se prostě nechce fandit, pokud je na ledě k vidění něco takového. V následném prodloužení je hostům nabídnuta přesilovka 4 proti 3, kterou proměňují a dělají nám z konce sezony ještě pořádné drama. I když je nutno říct, že rozhodčí si za svůj verdikt vysloužil nadávky a pískot, jaký jsme letos možná ještě nezažili. Celkově jsou výkonu pánu v pruhovaném na pováženou, ale to je témě v každém zápase.

Po zápase jsou hosté hlídáni policií u autobusu svých hokejistů. Ještě že nikoho nenapadlo dostat se k nim otevřeným zavazadlovým prostorem pod jejich autobusem, to by bylo překvapení. :)