52. kolo HC Škoda Plzeň : HC Energie Karlovy Vary (2:1)

Datum: 
8.3.2019
Čas: 
18:00
Den: 
pátek
Diváci: 
7337
Hostů: 
40
Cena vstupenky: 
120 Kč
Výsledek: 
2:1

Po zápase s Třincem, kdy se staly věci, které by se stávat neměly a díky mediím se je podařilo ještě více vyhrotit, nás čeká poslední kolo doma proti Varům. Opravdu ideální konstelace na to, aby byl další průser. Před zápasem probíhá vysvětlování minulého zápasu i s vedením a není to určitě příjemné pro nikoho. Musíme zdůraznit a zopakovat, že jsme určitě proti házení čehokoliv na led a v kotli to nehodláme tolerovat. A tentokrát to letělo dokonce ze sezení, kam přece chodí "osvícenější" lidé. I když v tom neměl prsty nikdo z jádra kotle, všechno samozřejmě padá zase na naši hlavu.

Vzhledem k tomu, co se dělo v letošních zápasech s Varama, dáváme si sraz v předstihu na Masně a je cítit, že dneska je nálada vážně vyhrocená. Dokonce nám u Masny stojí policejní anton a když se v 17.30 vydá většina lidí na zimák, mají s sebou nechtěný doprovod. To se snad ještě nikdy nestalo.

Na zimáku se schází vynikající návštěva 7337 diváků a v kotli je hlava na hlavě. Z Varů dorazilo asi 40 fans, ale k nám slyšet vůbec nejsou. Celkově je jejich účast, a to co převedli při všech zápase letos náma velké zklamání.

Na ledě je to tuhý boj, jdeme do vedení 1:0 ale Varům se podaří vyrovnat. Nakonec však díky Gulimu přidáváme rozhodující branku a upevňujeme si tak třetí místo v tabulce, které znamená, že se utkáme v ve čtvrtfinále opět s Olomoucí. Z toho úplně nadšení nejsme, ale lepší než Kometa. :)

Ted ještě něco málo k tomu k fanděním pohledem toho nejpovolanějšího:

Od první vteřiny je fandění na skvělé úrovni, a to zejména v první třetině, kdy není hluchého místa. Každý chorál a pokřik krásně zní stadionem. Ve zbytku zápasu který doprovázela dobrá atmosféra, by se sem tam našlo místo, které mohlo být lepší, ale to vzhledem k nastavenému tempu  neúnavného spíkra bylo pochopitelné. Volba pokřiků byla hodně opatrná. Vzhledem k událostem z předešlého zápasu, jsme se zkrátka museli přizpůsobit požadavkům klubu. A to kvůli vážnosti situace, která nastala díky pár jedincům, kteří měli potřebu házet předměty na led. 

Každopádně Martinova výzva, na které jsme se domluvili bude platit i pro Play Off. Ale to pro nás jistě nebude problém a vytvoříme skvělou atmosféru jako v posledním kole, ne li lepší!

Společně za Škodovku. 

Do Play Off!!!