1. příprava HC Motor ČB : HC Škoda Plzeň(1:2)

Datum: 
6.8.2019
Čas: 
17:30
Den: 
úterý
Diváci: 
?
Hostů: 
70
Cena vstupenky: 
120 Kč
Výsledek: 
1:2

Po dlouhé době bez hokeje jsme se konečně dočkali. První zápas přípravy se však hraje venku v Milevsku a navíc v úterý - to opravdu není vhodný termín pro výjezdy. Přesto dáváme dohromady autobus a v 15.00 vyjíždíme z Plzně. Máme sice obsazenou sotva polovinu míst, ale zábavě to nijak neubírá. Baví nás hlavně pan Bu., protože projíždíme jeho rodným kraje, takže máme cestou i výklad o místních pamětihodnostech. ;) Silnice je samá uzavírka a často potkáváme traktor nebo kombajn, který není jednoduché předjet. Zdeněk dokonce volá na ministerstvo silnic a dálnic, aby jim vynadal. K jeho smůle to ale nikdo nebere. Díky zdržení po cestě přijíždíme ke stadionu na poslední chvíli.

Všude je plno fans Motoru, ale vše probíhá v klidu. Trochu nás zneklidní velké fronty na pivo a jídlo. Jako bonus navíc točí Platan. Naštěstí v hospodě na zimáku je to lepší, mají dokonce Plzničku. Chvilku po začátku zápasu už prohráváme 1:0. Nakonec se nás i s automobilovými schází 70 - dobrý počet na úterní přípravu. Z Budějovic dojelo hodně fans, ale většina jich přijela jen sedět, takže i přes velkou početní převahu jsme velmi dobře slyšet a fandíme po celý zápas. V centru kotle "domácích" je několik postav, jejichž oblečení, gesta a pohledy k nám mluví sami za sebe, takže čekáme, že se něco semele. Proto se radši držíme pohromadě.

Jediné vzrušení v sektoru je ale nějaký blázen, který střídavě hrozí a gestikuluje na domácí i na nás. Vůbec nechápeme, co to bylo zač. V průběhu zápasu se nám podaří vyrovnat, ale je to urputný boj, který moc hokejové krásy nepobral - to se ani od první přípravy nečekalo. Postupně se viditelně horší kvalita ledu a nad ledem se začíná vznášet mlha. Během poslední třetiny už jeden z nás nevydrží a jde se zeptat Budějickým, jestli teda něco chtějí, nebo co to má znamenat. Odpovědí je, že nic nechtějí, že jsou jen dva z fotbalu a my tam máme určitě spoustu lidí z fotbalu (nebyl tam nikdo takový) a že se uvidíme v Budějovicích na fotbale - co na to říct?

Postupem času je naše fandění více a více fanatické, daří se nám i na ledě, kdy se v oslabení dostáváme konečně do vedení. Po konci zápasu následuje děkovačka s hráči a klidný přesun do autobusu a cesta domů.

Určitě jeden z nejlepších výjezdů na letní přípravy vůbec!

 

 

Galerie: