6.kolo HC Energie Karlovy Vary : HC Škoda Plzeň (0:3)

Datum: 
28.9.2019
Čas: 
15:00
Den: 
sobota
Diváci: 
5462
Hostů: 
500
Cena vstupenky: 
160 Kč
Výsledek: 
0:3

Poslední derby ve Varech přineslo hodně zajímavého ,a to jak na ledě, tak v hledišti. Čekáme, že letošní první derby se ponese v podobném duchu a všichni se do Varů moc těšíme. I když už derby nemá takové grády, což je dáno jednak tím, že pár lidí od nás má Vary zapovězené a také tím, že s domácími už delší dobou není žádná "sranda". Vše se točí maximálně kolem provokací za kordonem policie, což se snažíme z naší strany co nejvíce omezit. Už dlouho dopředu je jasné, že budou dva autobusy. V den zápasu ve 12.00 odjíždíme od zimáku. Na cestu se samozřejmě vydává řada aut a tak se nás celkově ve Varech schází několik stovek. Ke stadionu přijíždíme skoro hodinu a půl před zápasem, kde už na nás čeká nastoupený zástup těžkooděnců a k nim kriminálka s kamerami. Což se jeví jako docela zbytečná věc.

Část lidí jde hned na stadion, část lidí ke stánku s 12kou a klobásou, která je u místního plavečáku. Každopádně vše probíhá v maximálním klidu. Na stadioně zaplníme oba dva sektory a daří se nám zapojit většinu do fandění. To hlavně díky výkonu spíkrů, kterým patří dík. Už v 6.minutě jdeme do vedení a to nám pomáhá v našem supportu. Domácí naopak až na choreo nepředvádí vůbec nic a my vytváříme Škodovce domácí prostředí.

Stejná písnička je to i ve zbytku zápasu, ale na ledě je to tuhý boj, stále o jednu branku. Nakonec se nám podaří odskočit až na 0:3 a závěr zápasu hlediště KV arény naprosto ovládáme. Na samotný závěr se k nám přidávají i fans rozesetí po zimáku - na to je na radost pohledět. Po vítězné děkovačce s hráči se přesunujeme k autobus, což se samozřejmě neobjede od provokací od domácí mateřské školky. V tu dobu už jsem ale všichni v autobuse, takže pčr nesmyslně sebírá alespoň jednoho z Plzeňáků, kteří nepřijeli bus v podstatě jen za to, že se přiblížil domácím provokatérům, kteří pak mohou v klidu odejít.

 

Galerie: