9.kolo HC Rytíři Kladno : HC Škoda Plzeň (7:5)

Datum: 
11.10.2019
Čas: 
18:00
Den: 
pátek
Diváci: 
5200
Hostů: 
270
Cena vstupenky: 
160 Kč
Výsledek: 
5:3

Po návratu Kladna do extraligy náš první výjezd na "lesní" stadion. Na Kladno byly vždycky super výjezdy a nejednou se tam stala nějaká ta neplecha, proto se tam těšíme a dáváme dohromady autobus. Lístek do sektorů hostů stojí v předprodeji po netu 160 Kč, což je docela dost. V 15.15 vyjíždíme od zimáku směr Kladno. Cesta po dálnici ubíhá rychle po a dojíždíme v pohodě až do Berouna. Jediným zpestřením je Inkvizitor, který ve svém klasickém stavu padá před benzinkou v Rokycanech na hubu. Chvílí si tak poleží, než si ho přijde zvednout pán z benzíny. :)

Problém kupodivu nastává pár km před Kladnem, kdy stojí kolona, která končí prakticky až u zimáku. Takže se ke stadionu dostáváme asi 15 minut před začátkem. Sektor hostů je trochu jinde, než byl v minulých letech. I domácí kotel se přesunul za branku. Takže hosty a domácí dělí velká vzdálenost a ne jen mříž, jak tomu bylo kdysi. Místa v našem sektoru (cca 270 lidí) jsou zaplněna do posledního, i když "pár" lidí určitě přijelo spíše na Jágra, než na Škodovku. I přes absenci našeho spíkra od začátku dobře fandíme a daří se nám překřičet domácí kotel. K tomu nám pomáhá hlavně skvělý výkon na ledě, kdy jdeme postupně do vedení 0:3.

Ztratit skvěle rozehraný zápas je naše specialita od chvíle, kdy domácí sníží na 1:3, je to z naší strany už velká křeč a bojíme se o výsledek. Kladno postupně otáčí vývoj zápasu na svoji stranu, nám se sice podaří ještě přidat dvě branky, ale na body to nestačí. Výkon naší obrany už je po několikáté naprosto tragický, snad se dočkáme posil. Skvělý výkon Kladna, které po ledě doslova létá, má samozřejmě vliv na support domácích a my s nimi těžko držíme tempo. Spousta lidí je naštvaných a moc se jim fandit nechce, ale právě v takové chvíli by bylo třeba to zlomit. Na Kladno také dorazila móda moderních arén, kdy při každé pauze běží na kostce nějaký nesmysl, jako napodobování smajlíků a jiné zábavy. Nutno dodat, že některé starší ročníky z řad domácích fans ze své projekce na kostce byly evidentně zaskočeni. Doufejme, že se tomu ubráníme co nejdéle i u nás.